Digihive Digihive
Menu
CS
Nejlepší pluginy pro tvorbu webu na WordPressu

Nejlepší pluginy pro tvorbu webu na WordPressu

Potřebujete vytvořit webovou stránku, kde budete prezentovat svůj podnik a nabízet služby, nebo toužíte po svém vlastním blogu? Pestrá nabídka pluginů vhodných pro WordPress vám umožní vytvořit web tak, aby vyhovoval vašim potřebám.

Lámete si hlavu ale hlavu nad tím, které pluginy zvolit? Je potřeba si uvědomit, že ne každý vám udělá dobrou službu a kvalita obdobných řešení se často různí. Proto z nepřeberného množství vybíráme ty, které by na vašem webu rozhodně neměly chybět. Sami jsme je vyzkoušeli a nedáme na ně dopustit!

Pokud se s WordPressem teprve seznamujete, určitě si nenechte ujít náš další článek: Proč používáme WordPress a vy byste měli také.

1. Bezpečnost

Bezpečnost webu není radno podceňovat, jak se mimo jiné můžete dočíst i v našem článku Jak na bezpečný web na WordPressu? V něm jsme vyjmenovali řadu pluginů, které vám mohou pomoci zabezpečit váš web před hackerskými útoky. Zjistěte, jaké pluginy nejčastěji používáme při tvorbě webu.

iThemes Security

Plugin iThemes Security je obecně nejpoužívanějším bezpečnostním WordPress pluginem, který disponuje mnoha způsoby pro ochranu webové stránky. Některé jsme již zmiňovali v našem článku o bezpečnosti webu. iThemes Security plugin jich nabízí mnoho najednou, díky čemuž nemusíte instalovat několik různých pluginů, a zamezíte tak dalším možným cestám, kterými by se vám hackeři mohli nabourat do webu.

Mezi nejzásadnější možnosti ochrany, které iThemes Security nabízí, patří:

  • Dvoufázové ověření při přihlašování. Za pomocí mobilních aplikací, jako je např. Google Authenticator, nebo e-mailu vám vygeneruje jedinečný kód, kterým ověří, že se do vaší administrace nepřihlašuje někdo cizí.
  • Pravidelné skenování vašeho webu, při kterém odkrývá malwary a jiné bezpečnostní trhliny. Pokud plugin při každodenní kontrole najde nějakou chybu, dá vám e-mailem okamžitě vědět, abyste mohli včas zareagovat.
  • Zajištění silných hesel. iThemes Security vám nedovolí nastavit si příliš jednoduché heslo a zároveň vás upozorní na expiraci hesla a navrhne jeho změnu. V případě problému vám nabízí možnost vynutit si okamžitou změnu hesel všech uživatelů.
  • Trackuje přihlašování uživatelů. Můžete si zkontrolovat historii všech přihlášení, změn i odhlášení a zaregistrovat podezřelé chování.
  • Umožňuje chránit váš web před spammery použitím Google reCAPTCHA.

Really Simple SSL

Tento plugin je jednoduchým nástrojem pro zprovoznění HTTPS na vašich stránkách a je využitelný i jako doplněk pro vaši webovou SSL certifikaci. Řeší drobné problémy, se kterými se SSL může setkat, jako je například blížící se expirace certifikace, přesměrovávání příchozích požadavků na HTTPS nebo opravování nezabezpečených obsahů nahrazením http:// za https://.

Spam protection, AntiSpam, FireWall by CleanTalk

Plugin od CleanTalk vám zajistí filtrování spamových zpráv, které dostáváte přes vaše kontaktní, poptávkové nebo newsletterové formuláře. Zároveň vám pomáhá blokovat spamové komentáře pod příspěvky nebo přímo podezřelé uživatele. Nabízí možnost blokovat příchozí požadavky z konkrétních zemí, což využijete především v situaci, kdy vaše webové stránky necílí na zahraniční návštěvníky. Velkou výhodou je možnost okamžitého banování všech komentářů obsahujících tzv. „stop slova“, která si v pluginu nastavíte.
Google navíc za příchozí spamy penalizuje a tím ovlivňuje i organickou návštěvnost vašeho webu, takže využitím tohoto pluginu si můžete vylepšit vaše SEO.

Plugin je kompatibilní s většinou formulářových pluginů, včetně Contact Form 7, s WooCommerce i s newsletterovými pluginy jako je Mailchimp a další.

2. Zálohy

Zálohování jde s bezpečností vašeho webu ruku v ruce. Zálohy jsou jistota, díky které vaše práce nepřijde vniveč, ať už zásluhou hackerů nebo hostingu. Nikdy nevíte, kdy budete zálohu vašich stránek potřebovat, a pravidelné kompletní zálohování webu vám usnadní mnoho problémů.

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Naším nejoblíbenějším a nejnutnějším pluginem na zálohování je UpdraftPlus WordPress Backup Plugin. Mezi všemi wordpressovými pluginy, určenými k zálohování, je Updraft nejpoužívanější a nejlépe hodnocený. Pomáhá vám naplánovat zálohování, vytváření nebo obnovování záloh a celý proces mnohonásobně ulehčuje. Plugin je propojený se známými úložnými databázemi, jako je např. Dropbox nebo Google Drive, a nabízí možnost využití vlastního cloudu UpdraftVault. Velkými výhodami Updraftu jsou nastavení automatických záloh, velký výběr cloudů nebo schopnost jak zálohovat, tak obnovovat v rámci jednoho pluginu.

3. Kešování

Cache je mezipaměť vašich stránek, která ukládá dočasná data na webu, jako jsou texty, obrázky nebo jiná média. Každá změna na webu vyžaduje smazání této mezipaměti, aby se mohla objevit i v prohlížečích návštěvníků.
Kešovací pluginy navíc zrychlují nahrávání a interaktivitu stránky a zlepšují konverzní hodnoty vašeho webu. Při plné a správné konfiguraci dokáží vylepšit základní Google metriky a výrazně zvýšit hodnocení webu, což má také příznivý dopad na SEO a s ním související organický traffic.

Za nás doporučujeme především pluginy WP Rocket a W3 Total Cache, které se mezi sebou liší pouze v doplňujících možnostech, jež ale běžný uživatel nerozpozná.

4. Formuláře

Formuláře jsou nedílnou součástí všech firemních webových stránek, ať už se jedná o kontaktní formulář s dotazem, formulář pro odesílání poptávek nebo přihlášení k odběru newsletteru. Tyto pluginy vám při zřizování formulářů nesmírně pomohou.

Contact Form 7

Plugin Contact Form 7 vám pomůže při tvorbě různých formulářů za pomocí placeholderů s atributy, které při zobrazení na stránce nahradí reálnými hodnotami. Díky placeholderům si můžete stoprocentně přizpůsobit jednotlivá pole a texty.

V pluginu lze připravit automaticky odesílané e-maily s rekapitulací zadaných údajů a poděkováním nebo nastavit personalizované hlášky při odesílání formuláře, které uživateli potvrdí odeslání nebo jej upozorní na chyby, jež mu brání formulář odeslat.

Plugin je kompatibilní s dalšími doplňujícími pluginy, jako je reCAPTCHA nebo Akismet, které pomohou zabránit spamům posílaných skrze vaše formuláře.

WPForms

Pokud je pro vás Contact Form 7 zbytečně složitý, zvolte plugin WPForms, který je k běžným uživatelům a administrátorům webu o něco přívětivější. Tvorba formuláře je rychlejší, snadnější a srozumitelnější díky tomu, že formulář netvoříte za pomoci shortcodů, ale v systému šablon a drag&drop bloků.

Stejně jako Contact Form 7 umožňuje tvorbu různých typů formulářů, jako jsou poptávky, odběry newsletterů nebo kontaktní formuláře, je i WPForms kompatibilní s antispamovými pluginy, jako je již několikrát zmiňovaná reCAPTCHA.

Flamingo

Flamingo je skvělý doplněk k vašim formulářovým pluginům, především pokud používáte Contact Form 7. Flamingo je plugin, který vám uchovává přijaté zprávy přímo v administraci webu, což je funkce, kterou právě Contact Form 7 nedisponuje. Důležité dotazy nebo poptávky se vám už nikdy neztratí v záplavě e-mailů, díky Flamingu je vždy najdete přehledně na jednom místě.

5. Ostatní

Yoast SEO

S několikrát již zmiňovaným SEO nastavením vám pomůže plugin Yoast SEO, který zajišťuje jednoduchou úpravu vašich meta titulků a meta popisků, které jsou pro SEO základním stavebním kamenem. SEO je zásadní parametr, který zajišťuje zobrazování a pozici vašich stránek ve vyhledávačích jako Google nebo Seznam. Správné a efektivní vyplnění vašich meta je velice jednoduchý a výhodný způsob, jak si na váš web přivést bezplatnou organickou návštěvnost.

Smush – Lazy Load Images, Optimize & Compress Images

Dalším ze základních parametrů, podle kterých Google hodnotí weby a řadí jejich pozice ve vyhledávači, je rychlost webových stránek. Tu z velké části ovlivňují veškerá multimédia, především obrázky, které máte na svém webu nahrané. Smush plugin zajišťuje optimalizaci a zmenšování datového objemu obrázků, aniž by zhoršil jejich kvalitu. Díky tomu můžete mít na webu hezky vypadající fotky, obrázky a ikony, které však nezpomalují vaše stránky a pozitivně ovlivňují pozice ve vyhledávání.

Polylang

Pokud svými webovými stránkami cílíte na více jazykových skupin, je vhodné, abyste i veškerý webový obsah do těchto jazyků překládali. Jak to ale udělat snadno a jednoduše? S překlopením stránek do více jazyků vám pomůže plugin Polylang, který je pro běžného uživatele velmi intuitivní. Jednoduše si nastavíte všechny jazyky, které potřebujete, a skrze tlačítko vytvoříte jazykový ekvivalent u všech stránek, příspěvků nebo produktů.

Všechny výše zmíněné pluginy používáme téměř na všech webech, které tvoříme či redesignujeme. Vybíráme efektivní ale zároveň intuitivní a jednoduše spravovatelné zásuvné moduly, takže ve chvíli, kdy hotový web předáváme klientovi, pomáhají jim nainstalované pluginy webový obsah doplňovat a upravovat kdykoliv potřebují, aniž by byli s drobnější úpravou webu závislí čistě na naší pomoci.

Pokud chcete vytvořit nové stránky nebo provést redesign vašeho stávajícího webu, ozvěte se nám a společně vymyslíme vhodné řešení.

Kategorie:

Podobné články

Zpět na výpis článků