Digihive Digihive
Menu
CS
5 tipů jak zlepšit pozici ve vyhledávačích

5 tipů jak zlepšit pozici ve vyhledávačích

Lámete si hlavu, proč je váš web až na druhé, ne-li třetí straně ve výsledcích vyhledávání? Pak jste pravděpodobně ještě nepodnikli všechny důležité kroky pro zlepšení pozice ve vyhledávačích. Několik tipů, jak jednoduše zlepšit organickou návštěvnost webu, jsme vám představili v minulém článku. Že se vám to pořád nedaří? Možná bude stát za to vyzkoušet dalších 5 tipů na to, jak se dostat na vyšší pozice.

Co je to SEO a proč je důležité

Tato tři písmenka – SEO, už jste určitě slyšeli z mnoha stran. Pod anglickou zkratkou se skrývají slova Search Engine Optimalization. Jde o disciplínu, která se zabývá optimalizací pro vyhledávače, jedním z důležitých nástrojů online marketingu. Cílem je zobrazit web na prvních pozicích organických výsledků ve vyhledávání po zadání relevantních klíčových slov. Zobrazit však nestačí. Uživatele musíte také zaujmout, dostat jej na web a vše zařídit tak, aby jej nic neodradilo a on vaše stránky okamžitě neopustil. Tomu se říká organická návštěvnost.

Nyní je jasné, proč je SEO tolik důležité. Faktory, o kterých jsme psali minuleklíčová slova, meta titulky a popisky, rychlost webu, obsah a optimalizace pro telefony, nejsou zdaleka vším, co můžete podniknout pro zlepšení pozice ve vyhledávačích. Dalších 5 kroků pro skvělé SEO se dozvíte dále.

1. Optimalizujte obrázky

Kromě nadpisů, meta titulků a popisků se dají optimalizovat i obrázky. Měl by být vyplněn především alternativní text, protože vyhledávače neumí samy identifikovat, co je na obrázcích tak, jako umí procházet text, proto jim k tomu musíte alternativním textem dopomoct. Rovněž název obrázku by měl odpovídat obsahu a nebýt pouhým náhodným shlukem písmen a číslic. Jak na to krok za krokem se dozvíte v našem článku Proč a jak optimalizovat obrázky na webu.

2. Budujte linky

Linkbuilding (získávání zpětných odkazů) je jeden z nástrojů, který pomáhá přivádět návštěvníky na vaši webovou stránku. Pokud na váš web povedou odkazy z relevantních a autoritativních zdrojů, přenesou určitou část své hodnoty i na vaše stránky. Kvalitní odkazy vám pomáhají budovat autoritu pro umístění se na prvních příčkách, a to zejména v případě konkurenčních klíčových slov. Odkazy nemusí na vaše stránky vést jen z cizích zdrojů (externí prolinkování), ale také přímo z vašeho vlastního webu (interní prolinkování).

3. Bezpečný web je základ

V dnešní internetové době je kybernetická bezpečnost více než důležitá. Dbají na ni nejen uživatelé, ale i vyhledávače. Některé prohlížeče dokonce uživatele na webové stránky nepustí, pokud nejsou dostatečně zabezpečeny. A o tyto uživatele určitě nechcete přijít. Základním stavebním kamenem bezpečného webu je HTTPS protokol, což je šifrovaný protokol, který umožňuje zabezpečenou komunikaci mezi webem a uživateli.

TIP: Co to je a proč je tento protokol důležitý se dozvíte v článku Jak na přesun webu z HTTP na HTTPS jedním kliknutím. Jak ještě více zabezpečit web pomocí pluginů jsme pro vás sepsali v první kapitole článku Nejlepší pluginy pro tvorbu webu na WordPressu.

4. Používejte smysluplné URL adresy

URL webu by mělo být smysluplné a opravdu popisovat obsah, který se na dané stránce nabízí. Nemělo by jít o náhodná slova, ani směsici klíčových slov, náhodná písmena a čísla.
Odstrašujícím příkladem budiž: digihive.cz/abc456xyz123 nebo digihive.cz/marketing-online-marketing-tvorba-webu-digitalni-marketing. Vygenerovaná spleť znaků se používá pro dynamické adresy, nikoliv pro statické.

5. Vyzkoušejte pluginy pro SEO

Pokud stejně jako my rádi používáte WordPress, neměl by vám uniknout seznam našich oblíbených pluginů. Mezi nimi je i Yoast SEO, který vám, jak už z jeho názvu vyplývá, pomůže s optimalizací pro vyhledávače. Je skvělým pomocníkem pro základní optimalizaci obsahu, napomáhá čitelnosti textů a umožňuje jednoduchou úpravu meta titulků a popisků.

Rádi byste zlepšili pozici vašeho webu ve vyhledávačích, ale nejste si jistí, jak na to? Ozvěte se nám, tyto tipy a triky jsou pro nás hračka, a navíc máme hromadu dalších v rukávu.

Kategorie:

Podobné články

Zpět na výpis článků