Digihive Digihive
Menu
CS
Proč používáme WordPress a vy byste měli také

Proč používáme WordPress a vy byste měli také

WordPress je redakční open source systém využívaný pro správu Vašich webových stránek. Vznikl v roce 2003 jako nástroj pro blogování a od té doby se dále vyvíjel až do dnešní formy, která je vhodná nejen pro blogy ale i pro výstavbu různých druhů webových stránek. WordPress je nejpopulárnějším CMS (Content Management System) a v roce 2019 ho využívalo až 38% všech webů.

Velkou výhodou je fakt, že WordPress si můžete pořídit zdarma a ani jeho následné používání Vás nic nestojí. Veškeré další aktualizace a i většina pluginů jsou bezplatné, a tak nejste nijak omezováni v přizpůsobování si webu podle Vašich představ.

Ještě stále se ptáte, proč byste měli přejít právě na WordPress? Sestavili jsme pro Vás seznam několika z mnoha výhod, proč by měl být WordPress i Vaší volbou.

Hlavní výhody WordPressu:

  • Instalace, používání i aktualizace webu jsou zcela zdarma. K využívání WordPressu si musíte pořídit pouze svou vlastní doménu a pak už Vám ve vytvoření vlastního webu nic nebrání.
  • Za vývojem WordPressu stojí velký tým vývojářů, kteří systém neustále vylepšují a díky tomu tak drží krok s nejmodernějšími technologiemi a dobou.
  • WordPress nabízí velké množství rozmanitých a bezplatných pluginů. Svůj web si pak můžete rozšířit a přizpůsobit přesně podle svých představ. Nabídka pluginů se skládá od vlastního řazení příspěvků přes kontaktní formuláře až po optimalizaci SEO, vybere si tedy určitě každý.
  • Díky vlastnímu e-commerce pluginu Woocommerce si můžete na WordPressu postavit nejen nový web ale i svůj e-shop.
  • WordPress je značně přizpůsobivý, protože nabízí mnoho různých šablon. Díky flexibilnímu frameworku Vám dovoluje tyto šablony upravovat nebo dokonce vytvářet vlastní. Míře, do jaké můžete WordPress přizpůsobit vašim představám, se meze nekladou.
  • Jelikož byl WordPress původně vytvořen jako platforma pro blogy, tak je uživatelsky přívětivý i pro neprofesionální developery. Na internetu existuje mnoho návodů, jak WordPress používat a manipulace s ním je vcelku jednoduchá. Přesto ale nabízí mnoho prostoru, právě pro profesionální developery i grafiky, kteří si s ním budou moci vyhrát.
  • Popularita tohoto systému je také velkou výhodou – WordPress se stále zlepšuje a mnoho lidí s ním je alespoň v základních funkcích obeznámeno.
  • Údržba webu je nejen jednoduchá a bezplatná, ale zároveň není zas tak složité sehnat developera, který by Vám s úpravou a správou webu mohl pomoci.

V digihive vytváříme krásné weby na vlastních WordPress šablonách a postavíme Vám web s řešením na klíč přesně podle Vašich představ. Ať už si přejete stránku s krásným webdesignem nebo konkrétními funkcionalitami na míru, s obojím Vám rádi pomůžeme. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak weby vytváříme a jaké služby nabízíme, podívejte se do sekce Tvorba webů. Příklady našich prací pak naleznete v Referencích.

Neváhejte se na nás obrátit, budeme se na Vaše zprávy těšit.

Kategorie:

Podobné články

Zpět na výpis článků