Digihive Digihive
Menu
CS
Kontaktujte nás
Nový WordPress 5.5 Eckstine a proč byste ho měli chtít na svém webu?

Nový WordPress 5.5 Eckstine a proč byste ho měli chtít na svém webu?

Pokud chcete zajistit bezproblémový chod a bezpečnost webů na jakémkoliv open-source CMS (systém pro správu obsahu), pravidelné aktualizace jádra a dalších webových součástí by měly být samozřejmostí. To samé platí pro WordPress.

Pokud vás setinky v uplynulých updatech nechávají chladnými, WordPress 5.5 byste neměli vynechat.

Nový WordPress pojmenovaný po zpěvákovi Billym Eckstinovi přináší několik zásadních novinek. Pojďme se na ně podívat:

  1. Rychlejší web díky odloženému načítání obrázků. Vývojáři WordPressu konečně zakomponovali metodu lazy load pro načítání obrázků, díky kterým se tento obsah zobrazí až v momentě, kdy k němu doscrollujete. Stránka je rychlejší a tím pádem hodnotnější pro vyhledávače jako Google, což váš web může posunout ve výsledcích vyhledávání. Zároveň je i příjemnější uživatelsky.

    Z klientských dat vidíme, že rychlost je často klíčová metrika, která může zásadně ovlivnit jak návštěvnost tak pravděpodobnost dokončení požadované konverzní akce.

  2. Automaticky generované sitemaps. Pokud SEO optimalizace není vaše silná stránka, s Eckstinem si můžete odškrtnout další bod, za který budete ve vyhledávání sbírat plusové body.
  3. Automatická aktualizace pluginů pro větší bezpečnost. Nově budete mít pod kontrolou aktualizace pluginů, které můžete nastavit automaticky, nebo tuto možnost vypnout. Přibyla také možnost aktualizovat pluginy pomocí zip souborů.
  4. Zase o něco lepší Gutenberg. Blokový editor WordPressu představuje nové vzory bloků a přepracovaný adresář, se kterým je snadnější pracovat. Pokud trávíte spoustu času úpravou obrázků, potěší vás nové funkcionality jako otáčení, zoom nebo ořezávání přímo v editoru.

Více se můžete dočíst přímo v oficiálním článku k releasu, ze kterého jsme také čerpali.

Jak zajistit plynulý přechod na nové verze WordPressu?

  1. Pokud nevíte, co děláte, neaktualizujte web svépomocí! Pokud nemáte zkušenosti s vnitřnostmi WordPressu a základy programování, nikdy byste se neměli do aktualizace pouštět bez odborné pomoci. Každá aktualizace s sebou nese mnoho změn, na které nemusí být buď vaše infrastruktura (server a jeho aplikace) nebo některé součástí webu (zejména pluginy) připraveny. Snadno se tak může stát, že webová stránka přestane fungovat a stejně budete muset vyhledat odbornou pomoc. To se týká zejména starších webů.
  2. Pro aktualizaci mějte připravené testovací prostředí. Na subdoméně nebo lokálním serveru si vytvořte testovací kopii webu. Nezapomeňte zakázat procházení robotům, tak aby se vám testovací web nezobrazoval ve výsledcích vyhledávání a následně proveďte aktualizaci jak jádra, tak pluginů.
  3. Aktualizujte jádro i pluginy. Dejte pozor, aby pluginy podporovaly novou verzi WordPressu. Někdy je rozumnější počkat, než vyjdou příslušné aktualizace, nebo zastaralé pluginy odstranit nebo zcela vyměnit.
  4. Otestujte funkcionalitu a zobrazení webu – jako propojení se službami 3. stran (platební brány, newsletter, sklady…) a také to, jak se web zobrazuje v různých prohlížečích a zařízeních.
  5. Odstraňte konflikty. Na co si dát u Eckstine pozor? Některé zahraniční webové servery již upozornily na běžné konflikty, se kterými se mohou uživatelé setkat. Jedná se například o nefunkčnost klasického editoru, problémy se zobrazováním text view, JQuery a další.
  6. Nahrajte změny a aktualizace do ostré verze webu.

Tak a máte hotovo. Pokud si s aktualizací nevíte rady a chtěli byste pomoci, neváhejte se na nás obrátit.

Kategorie:

Podobné články

Zpět na výpis článků