Digihive Digihive
Menu
CS

Frontend a backend

Frontend a backend jsou dva konce, za které je nutné web uchopit. S oběma stranami v procesu tvorby webu vám rádi pomůžeme.

Co je frontend?

Frontend je ta strana webu, která je viditelná běžnému návštěvníkovi. Frontend je důležité nepodcenit. Do velké míry ovlivňuje, zda návštěvníka stránky zaujmou či nikoliv. Frontendista většinou používá programovací jazyky HTML, CSS či Javascript a je to právě on, kdo se stará o webové stránky či informační systém z pohledu běžného návštěvníka.

Co je backend?

Bez backendu se ale kvalitní a úspěšný web také neobejde. Je ho třeba, ať už chcete upravovat obsah stránky, vkládat položky do e-shopu či vytvářet administrátory. Backend běžnému návštěvníkovi webu není viditelný, zajišťuje však kompletní správu webu či e-shopu, to jest administraci. Je neviditelným jádrem, které má za úkol umožnit webu dynamicky se rozvíjet.

Co můžete čekat od tvorby webu a vývoje v digihive?

1. Náš kód je přehledný, škálovatelný a každý mu porozumí

Kód, kterému rozumí jen jeho autor, je špatný kód. V rámci frontendu využíváme metodologie jako BEM pro lepší organizaci kódu. Moderní preprocesory jako SASS nám potom umožňují snadnější práci na větších projektech a ve finále urychlují celý vývoj. V rámci backendu využíváme PHP frameworky jako NETTE nebo TWIG. Webové stránky, které takto vytvoříme jsou čisté, přehledné a kdokoliv je do budoucna bude spravovat nebo rozšiřovat, bude to dělat s radostí.

2. Naše weby a aplikace jsou rychlé

Rychlý web mají rádi jak uživatelé, tak vyhledávače. A rychlý je i náš kód. Zaměřujeme se na důslednou optimalizaci skriptů a stylů a dalších médií, efektivní využití cachování a další techniky. Hotové webové stránky potom testujeme proti běžným standardům a metrikám. „Zelená“ čísla v Google Page Speed Insights, rostoucí konverzní poměry a růst pozic ve vyhledávání jsou nám vždy dostatečnou satisfakcí za dobře odvedenou práci.

Více o tom, proč byste měli řešit rychlost webu se dozvíte třeba v našem článku Pomalý web zabíjí vaše podnikání.

Slyšeli jste už o Google Vitals? Že ne? I ty pro naše weby optimalizujeme. Více se můžete dozvědět v článku: Core Vitals: co znamenají a jak se na ně připravit.

3. Jsme fanoušci automatizace workflow a procesů

Ve vyloučení lidského faktoru je síla, zaručuje menší chybovost a vývoj tak může letět nadzvukovou rychlostí a minimem zádrhelů. Automatizace, kterou využíváme pro testování i vývoj, nám usnadňuje naši každodenní práci.

4. Naše weby myslí na SEO

Ve spolupráci s guru a těžkým kalibrem českého SEO Pavlem Ungrem jsme připravili checklist čítající bezmála 200 bodů, který by kvalitní web měl splňovat. Můžete si tak být jistí, že web od nás bude dobrým odrazovým můstkem pro vaši organickou návštěvnost.

5. Naše webové projekty jsou bezpečné

Na stabilitě vašeho webu stojí nejen vaše reputace ale i obchodní úspěch. V rámci vývoje využíváme pouze odzkoušené komponenty a knihovny, dbáme na extra zabezpečení, auditujeme naše řešení a pravidelně se vzděláváme v oblastech kybernetické bezpečnosti.

6. Weby postavené na našem kódu se zobrazují bezchybně na různých prohlížečích a zařízeních

Nemít mobilní verzi webu nebo se špatně zobrazovat v prohlížeči, který využívá 50 % uživatelů, je určitě problém. U webu od nás se vám to nestane. Využíváme automatizaci a pokročilé nástroje, abychom zachytili každou chybku dřív, než odradí vašeho zákazníka.

7. Náš kód se dá sdílet a je možno na něm virtuálně kolaborovat

Víc hlav víc ví a možnost pohodlně spolupracovat nám dává sílu. V rámci tvorby webů využíváme verzovací a kolaborační systémy jako github nebo bitbucket. Každý projekt je vždy pod kontrolou a okamžitě připravený ke sdílení v rámci týmu nebo vývoje na straně klienta. Tento proces nám usnadňuje správu a rozvoj při zachování absolutní transparentnosti v rámci odpovědností.

8. Nevymýšlíme znovu kolo

Již dávno jsme pochopili, že v komunitě a velikosti je síla, a proto místo vývoje vlastních řešení často sáhneme k využívání osvědčených a robustních opensource řešení, jako je například WordPress a nestydíme se za to! Nejčastěji děláme prezentační nebo e-commerce weby a na tomto poli nemá WordPress konkurenci. Vývoj na opensource řešení je rychlý a primárně se můžete spolehnout, že máte spolehlivého partnera, který zajistí, že systém bude za každých okolností držet krok s dobou. Pokud ale potřebujete doprogramovat specifickou funkcionalitu, nebojte se, zvládneme to levou zadní. Běžně si programujeme vlastní moduly a rozšíření a nezalekneme se ani velmi specifických úkolů.

Více o výhodách opensource CMS se můžete dočíst v našem článku: Proč používáme WordPress a vy byste měli také.

9. Náš kód je otestovaný

Chybovat je lidské, a proto má náš vývoj k dispozici testery. Vždy se držíme pravidla, že webový projekt testuje někdo jiný, než kdo ho vyvíjel. Dbáme také na důsledné code-review.

Tito klienti už to vědí