Digihive Digihive
Menu
CS

Návrh informační architektury

Je váš web přehledný? Nacházejí se informace tam, kde mají? Přehlednost a snadná navigace webem je pro zákazníka klíčová. Naše služby proto zahrnují i návrh struktury webu, tj. informační architektury.

Při vytváření návrhu informační architektury vycházíme jednak z již existujícího webu, ale i z konkurenčních webů a z analýzy klíčových slov. Cílem této služby je vizualizovat strukturu webu v podobě myšlenkové mapy, tzv. pavouka. Z této vizualizace mohou dále vycházet další specialisté včetně copywriterů, grafiků, programátorů i UX designerů. Není proto radno tento krok v rámci tvorby nebo redesignu webu vynechat.

Součástí návrhu je kromě vstupních stránek rovněž i návrh titulků a hlavních H1 nadpisů, ale i návrh menu, které by mělo být přístupné návštěvníkům vašeho webu. Základním cílem informační architektury je tedy vytvořit takový web, který bude pro uživatele snadno uchopitelný, tj. na webu najdou veškeré potřebné informace, ale zároveň bude prokazovat službu i SEO. Architektura by měla být proto určitým kompromisem mezi užitečností pro uživatele a pro SEO.

Tito klienti už to vědí